Yükleniyor..
Telefon :
0352 222 5008
Addres :
Sahabiye mah. Ahmet Paşa cad. Özal Plaza No: 30/40 Kocasinan / Kayseri
Email :
info@sunbera.com

“Her şeyden önce bir kadınım, anneyim”

Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği (YAPDER) ; Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)  ve Sarıyer Belediyesi desteği ile çok önemli bir etkinliğe imza attı. Bu sene 2. Sini düzenlenen “Ekonomide Kadın Eli teması” ile düzenlenen Kadın Girişimciliğe Destek Zirvesi’nin bu yılki teması “Cumhuriyet Kadınları” oldu. Girişimcilikleri ile topluma ilham veren, başarı hikayesi yazan kadınların ödüllendirildiği etkinlik, aynı zamanda cesaretleri ve girişimcilikleri ile rol model olan kadınlarımızın da katıldığı panel organizasyonuna da ev sahipliği yaptı. 

Bu etkinlikte ödül alan kadınlarımızın her birinin yolculuğu birbirinden ilham verici ve etkileyici.

Bu yıl jüri üyesi olarak yer aldığım organizasyonda her kategori için önerilen ve yolculuklarını saygıyla izlediğimiz, dinlediğimiz kadınlarımızla bir kez daha gurur ve kendilerine saygı duydum.

YAPDER Başkanı Celal Toprak ve Jüri Başkanımız TİM Kadın Konseyi Üyesi Sevgili Sultan Tepe başta olmak üzere desteklerinden dolayı TİM Başkanı Sayın İsmail Gülle, Sarıyer Belediye Başkanı Sayın Şükrü Genç ve emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ederek, kutlamak isterim.

Gözüküçük Makine Yönetim Kurulu Başkanı Zuhal Hanım’ın ödülünü, Kagider kurucularından  ve yine başarılı bir iş kadını olan  Zuhal Mansfield’ in elinden alırken söylediği; bütün bu oluşum, organizasyon ve öykünün altını çizen bir cümlesini paylaşmak istiyorum.

“Her şeyden önce bir kadınım, anneyim”

Yine her birinin girişim ve başarı öyküsü ilham veren, bu yıl 2. Kadın Girişimcilere Destek Zirvesinde ödüllendirdiğimiz kadınlarımız ise,

Öncülük Eden Başarı Ödülü: Dilek Çapanoğlu (İstanbul Akvaryum İcra Kurulu Üyesi) .

Kadın Girişimciliğine Destek Ödülü: Şebnem Kalyoncuoğlu Ünlü (Girişimci Akademisi Kurucusu) .

Marka Yönetimi Lideri Ödülü: Senur Akın Biçer (Arnica Yönetim Kurulu Başkanı) .

Turizmde Başarı Ödülü: Müberra Eresin (Türkiye Otelciler Birliği Başkanı) .

Kadına En Yararlı Sivil Toplum Kuruluşu Ödülü: Arzu Aslan (Yönetim Kurulunda Kadın Derneği Başkan Yardımcısı – TAT Gıda CEO’su) .

Anadolu’da Değer Katan Kadın Girişimci Ödülü: Zuhal Gözüküçük (Gözüküçük Makina Yönetim Kurulu Başkanı) .

İletişimde Başarı Ödülü: Gülcan Tuğ (Women TV Kurumsal İletişim Direktörü) .

Ekolojiye Katkı Ödülü: Nilgün Özdemir (Ekoteks Laboratuvar ve Gözetim Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı) .

Kırsal Tarımda Başarı Ödülü: Ebru Baybara Demir (Girişimci Mardinli Şef) .

Kadına Değer Katan Şirket Ödülü: Canan Töre Petekçi (Accor Hotels Turkey Yetenek ve Kültür Müdürü) .

Startup Ödülü: Buse Berber Örçen (Nanomik Kurucusu) .

Sanata Değer Katan Başarı Ödülü: Gaye Donay (MAJİ Luxury Art Gallery & Event) .

Sosyal Girişimci Kadın Ödülü: Fatma İnci Bankoğlu (İnci Bankoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı Kurucusu) .

Anadolu’da Markalaşan Başarı Ödülü: Çiğdem Kıral (Kebo Gıda AŞ. Yönetici Ortağı) .

Fark Yaratanlar Başarı Ödülü: Nilüfer Çevikel (Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İşinsanları Derneği – DOSABSİAD) .

Yurtdışında Ülkemize Değer Katan Başarı Ödülü: Ferzan Erem Escobedo (Medyafors Fuarcılık Yönetim Kurulu Üyesi) .

Kadınlara Değer Katanlar Başarı Ödülü: Semra Aydın Avşar (İstanbul Kadın Akademisi Platformu Başkanı) .

Girişimcilikte En İyi Rol Model Ödülü: Ayşen Zamanpur (Silk&Cashmere Kurucusu ve CEO’su) . Sosyal Etki Başarı Ödülü: Hakan Elbir ve Kerem Okumuş (İstanbul Social Enterprise) . Girişimcilik Ödülü: Gamze Cizreli (Bigchefs Kurucusu) .

Denizde Başarı Ödülü: Şadan Kaptanoğlu (BIMCO Yönetim Kurulu Başkanı/TURMEPA Yönetim Kurulu Başkanı) .

Yurtdışında Değer Yaratan Marka Ödülü: Fatma Uğur Ersöz (Beta Tea Bölge Müdürü) . Anadolu’da Fark Yaratan Kadın Ödülü: Asuman Yazmacı (Cevahir Han Yönetim Kurulu Başkanı) .

Öncülük Eden Başarı Ödülü: Derya Atacan (İSPARK Pazarlama ve Kurumsal İlişkiler Müdürü)

YAPDER’ in kadın istihdamı ve iş gücüne katılımı ile ilgili gerçekleştirdiği projeler ürettikleri katma değer ve sürdürülebilirlik açısından da önem taşıyor. Kültür Bakanlığı, UNDP ve Anadolu Efes tarafından desteklenen; Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği (YAPDER) tarafından gerçekleştirilen Perşembe’nin Işıklarını Kadınlar Yakacak projesi bölge kadınlarına istihdam olanağı sağlarken, bölge turizmine de ışık yakıyor. Ordu’nun Perşembe ilçesinde eski bir konağın yenilenmesi ile; hem yöresel ürünlerin tanıtıldığı, hemde otel olarak işletilen Pembe Hanım Konağı kadınlarımızın sahibi olduğu bir işletmeye dönüştü ve misafirlerini ağırlamaya başladı.  Sevyat Yatakları, Yataş , Evsid Derneği gibi birbirinden değerli destekçiler ile hayata geçen Perşembenin Işıklarını Kadınlar Yakacak projesinin bir çok ile öncülük edeceği kanaatindeyim.

Yolunuz düşerse uğramanızı, yöresel ürünleri ile hazırlanmış kahvaltısını ve ürünlerini tatmanızı öneririm. 

Ayrıca Tezmaksan Akademi desteği ile yayınlanan Yalçın Paslı’nın kaleme aldığı ve bu yıl Kadın Girişimcilere Destek Zirvesinde Anadolu’da Değer Katan Kadın Girişimci Ödülü’nün sahibi; Gözüküçük Makine Yönetim Kurulu Başkanı Sevgili Zuhal Gözüküçük önerisi ile okuduğum “Kadın Sanayici Olmaz mı? “ kitabını okumanızı öneririm. Birbirinden ilham verici ve saygı duyulası başarı öykülerinin sahibi kadınlar aramızdalar ve başarılarını katlayarak sürdürmeye devam ediyorlar.

Başarılarının devamı dileklerimle,

Sunbera Gündem
Sunbera

Diğer Yazılar